Kultura

Rekreacja

PTTK

wolny czas

Zapraszamy na imprezy organizowane przez stargardzkich organizatorów życia kulturalnego i organizatorów rozrywki.
Informacje o nich znajdziesz pod ich znakami.

Stargard - wydarzenia kulturalne

Jeżeli nie wiesz co robić w wolnym czasie, co obejrzeć czego posłuchać, zajrzyj na stronę na fb informującą o imprezach przygotowywanych przez różnych organizatorów (prowadzona przez SCK Stargard):Poniżej strony placówek kulturalnych i organizatorów imprez:


Stargardzkie Centrum Kultury

Stargardzkie Centrum Kultury to łącznie 25 860,45 m2 nowoczesnej przestrzeni, obejmującej m. in. pracownie tematyczne, dużą salę widowiskową, małą scenę, małą salę kinową i galerie wystawowe. To również najnowocześniejsze Stargardzie Centrum Nauki FILARY, Teatr Letni w Parku Bolesława Chrobrego i Amfiteatr Miejski, którego gruntowna modernizacja rozpoczęła się jesienią 2022 roku. Po remoncie stargardzki amfiteatr zmieści prawie 4000 widzów.


Kino SCK

Kino SCK rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 2006 roku jako znacząca część Stargardzkiego Centrum Kultury. Od tamtej pory stara się zapewnić mieszkańcom naszego miasta najwyższą jakość usług oraz szeroki możliwie repertuar filmowy. Jako że nie można stać w miejscu i trzeba się rozwijać oraz nadążać za coraz to nowszą technologią w styczniu 2010 roku nastąpił ogromny przełom którym był zakup pierwszego, nowoczesnego projektora cyfrowego w standardzie DCI (Digital Cinema Initiatives). Odtąd kino SCK ma możliwość wyświetlania filmów w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku oraz w technologii 3D.


Stargardzkie Centrum Nauki Filary

Stargardzkie Centrum Nauki FILARY jest nowym miejscem na mapie Polski, zajmującym się popularyzacją nauki. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, w której każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia i pochodzenia, będzie mógł obcować z nauką w sposób przystępny, interesujący i praktyczny. Na naszą wystawę składa się 55 interaktywnych eksponatów, a wieńczy ją nowoczesna sala warsztatowa, w której zobaczycie zadziwiające eksperymenty. Zapraszamy na zwiedzanie indywidualne oraz na wizyty grupowe!


Książnica Stargardzka

Książnica Stargardzka rozpoczęła swoją działalność 1 listopada 1946 roku. Jej siedzibą jest odrestaurowana wczesnorenesansowa kamienica mieszczańska z połowy XVI wieku. Jest to jedna z najpiękniejszych stargardzkich kamienic. Oddano ją do użytku na potrzeby biblioteki 23 września 1973 roku wraz z nowo dobudowanym skrzydłem, w którym obecnie mieści się Wypożyczalnia Główna, Dział Dziecięco-Młodzieżowy oraz Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. W części zabytkowej można korzystać z oferty Czytelni Głównej i Informatorium, Działu Pedagogicznego oraz Multimedialnego


Muzeum Archeologiczno-Historyczne

Muzeum Archeologiczno-Historyczne to prężnie rozwijająca się placówka, skupiająca swoje działania na poszukiwaniu śladów przeszłości miasta i rozpowszechnianiu wiedzy o jego dziejach. Muzealne zbiory stanowią eksponaty z wielu dziedzin, m.in. z archeologii, historii, etnografii, numizmatyki i sztuki.
Muzeum funkcjonuje w dwóch siedzibach: w Odwachu i barokowych kamieniczkach przy Rynku Staromiejskim oraz w Bastei położonej w Parku Piastowskim. Jego strukturę tworzy kilka działów merytorycznych oraz bogato zaopatrzona biblioteka.
W swojej ofercie wystawienniczej MAH ma trzy wystawy stałe ukazujące dzieje Stargardu na przestrzeni wieków, liczne wystawy czasowe oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Muzeum wydaje także rocznikpoświęcony przeszłości i kulturze Pomorza oraz ziem nadbałtyckich „Stargardia”, serię wydawniczą „Archeologia Stargardu”, a niedawno rozpoczęło także prace nad katalogami muzealnych zbiorów.


Towarzystwo Przyjaciół Stargardu

W podziemiach Ratusza w 2004 r.  urządzono pomieszczenie, które  pozwala na organizację różnych imprez: muzycznych, teatralnych, kabaretowych, edukacyjnych oraz spotkań literackich, klubowych itp. Nastrojowa i oryginalna Piwnica Towarzystwa Przyjaciół Stargardu jest od lat szeroko otwarta dla występów artystów zawodowych i amatorów wzbogacając miejską ofertę kulturalną.


Młodzieżowy Dom Kultury

Młodzieżowy dom Kultury to fabryka kultury, talentu i pomysłów. Miejsce spotkań młodych, zdolnych i utalentowanych osób.


Galeria Sztuki BRAMA

Stargardzkie Stowarzyszenie Miłośników Sztuk Plastycznych BRAMA.