Centrum Informacji Turystycznej - Stargard

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Windsurfing

Email Drukuj PDF

JEZIORO MIEDWIE

– idealne miejsce do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Jezioro Miedwie położone pomiędzy Stargardem, Szczecinem i Pyrzycami jest akwenem, gdzie od 1980 roku uprawiany jest windsurfing.

Pierwszym miejscem, gdzie zaczęto uprawiać ten sport jest północny brzeg jeziora w miejscowościach Morzyczyn i Zieleniewo. Panują tu idealne warunki dla rozpoczynających przygodę z deską z żaglem.

W Zieleniewie powstał istniejący do dziś Klub Windsurfingowy”. Klub skupia amatorów tego sportu i zawodników uprawiających ten sport wyczynowo. Siedziba klubu mieści się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zieleniewie. Klub ze względu na dużą liczbę członków (ok.100) jest jednym z największych tego typu w Polsce. Baza klubowa zapewnia warunki do przechowywania sprzętu, posiada miejsce do rozkładania żagli i desek nad wodą oraz zapewnia pomoc ratowniczą w sezonie. Klub prowadzi naukę windsurfingu i wypożyczalnię sprzętu. Istnieje możliwośc rozbicia namiotu i postawienia przyczepy campingowej. Telefon 661 665 775

Drugim miejscem do uprawiania windsurfingu jest w Morzyczynie baza „Family Windsurfing”. Jest tam prowadzona wypożyczalnia desek oraz szkółka dla początkujących. Telefon 91 561 00 64

Świetnym miejscem do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, ze względu na brak zadrzewienia, płytką wodę i wiejące najczęściej wiatry z kierunków północno – zachodnich, jest miejsce z drugiej strony Miedwia Wierzbno.

Duża ilość miejsc, gdzie można podjechać samochodem, rozłożyć i przechowywać sprzęt do pływania oraz dobre warunki wiatrowe powoduje, że jezioro Miedwie stało się znane w całej Polsce i zagranicą, jako świetne miejsce do uprawiania tych ekstremalnych sportów.

Zaktualizowane: wtorek, 21 kwietnia 2020 11:00